Luni, Martie 20, 2023
   
Dimensiune Text

Cauta in site

Tenis de masă: Un argentinian și un chinez întăresc CS Mioveni

tenis chinez argEchipa noastră s-a întărit serios în această vară în vederea realizării obiectivului la tenis de masă și anume câștigarea unui nou titlu de campioană națională.

Astfel, pentru noul sezon al Superligii, care va începe în octombrie, la CS Mioveni au fost transferați argentinianul Gaston Alto, tenismen care evoluează în Franța și care a reprezentat Argentina la Jocurile Olimpice de la Tokyo. De asemenea, o premieră pentru clubul nostru, este aducerea unui jucător asiatic, chinezul Weidong Shi Tian care evoluează în Spania și care are cetățenie spaniolă.

Cei doi se alătură campionului Alexandru Cazacu și lui Mihai Zanfir junior al clubului nostru, care a făcut parte din lot și anul trecut. De asemenea, la echipă a mai venit și Alexandru Roșu, un tânăr tenismen din Mioveni, dar care a evoluat în străinătate. Prin cooptarea în echipă a celor doi tineri se dorește astfel da continuitate acestui sport în oraș, echipa bazându-se și pe tineretul crescut în propria curte.

Parteneri

15045805 2161989957360330 1609235034 n